Новости проекта
Подписывайтесь на нас ВКонтакте!
Голосование
Как Вы считаете, является ли электронный дневник полезным нововведением?
Всего 51 человек
Голосование
Ваше отношение к спайсу
Всего 59 человек

План воспитательной и идеологической работы на 2017/2018 учебный год

Дата: 14 октября 2017 в 12:01, Обновлено 26 октября 2017 в 14:57

Выхаваўчая і ідэалагічная работа

Модуль “Я - грамадзянін”:

  • грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне, накіраванае на выхаванне актыўнай грамадзянскай пазіцыі, патрыятызму, прававой і палітычнай, інфармацыйнай культуры;
  • падтрымка дзіцячых і маладзёжных ініцыятыў, звязаных з вывучаннем гісторыі роднага краю;
  • выхаванне маральнай культуры, накараванае на далучэнне да агульначалавечых і нацыянальных каштоўнасцей.

Змест:

Грамадзянска-патрыятычны праект “Собери Беларусь в своём сердце”, акцыя “Мы этой памяти верны”, конкурс “Дорогами памяти”, мерапрыемствы рэспубліканскіх акцый “Я – грамадзянін Беларусі”, “Жыву ў Беларусі і тым ганаруся”, рэалізацыя раённага праекта “Музейная карта”, праграмы “Гражданин страны Пионерии”, педагагічны марафон “Идеологическое воспитаниеобучающихся как ответ на угрозы и вызовы современного мира”

Модуль “Я - гаспадар”:

  • экалагічнае выхаванне, накіраванае на фарміраванне экалагічнай культуры асобы;
  • выхаванне культуры працоўнай і прафесійнай дзейнасці, накіраванае на разуменне працы, як асобаснай і сацыяльнай каштоўнасці, фарміраванне падрыхтаванасці да свядомага прафесійнага выбару.

Модуль “Мая жыццёвая прастора”:

  • выхаванне культуры здаровага ладу жыцця, накіраванае на фарміраванне станоўчых звычак, асведамленне каштоўнасці здароўя, фізічнае самаўдасканаленне;
  • фарміраванне культуры бяспечных паводзін у сацыяльнай і прафесійнай дзейнасці, паўсядзённым жыцці;
  • сямейнае і гендэрнае выхаванне, накіраванае на фарміраванне адказных адносін да сям’і, выхавання дзяцей, свядомага ўяўлення аб ролі мужчыны і жанчыны ў сучасным грамадстве;
  • выхаванне культуры вольнага часу, накіраванае на фарміраванне ў дзяцей і навучэнскай моладзі беражлівых адносін да матэрыяльнага наваколля, уменне эфектыўна выкарыстоўваць вольны час.

ВЕРАСЕНЬ

Накірункі

Мерапрыемствы

Удзельнікі

Месца правядзення

Арганізатары

Адзнака аб выкананні

Модуль “Я - грамадзянін”

1 верасня – Дзень ведаў.

I-XI

Класныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

Вечар “Гучы, беларускае слова” (да Дня беларускай пісьменнасці і друку )

VII-XI

Актавая зала

Макарэвіч І.А.

Піянерскі збор да Дня ГА “БРПА”

V-VIII

Актавая зала

Аляксеенка Г.С.

Тыдзень самавызначэння “Справа па сэрцу”(запіс у аб’яднанні па інтарэсах, секцыі)

I-XI

Класныя кіраўнікі

Акцябрацкі збор “Акцябраты – будучыя піянеры”

II-IV

Актавая зала

Аляксеенка Г.С.

Дзень школьнага самакіравання (да дня настаўніка)

IX-XI

Класныя кабінеты

Органы самакіравання

Модуль “Я - гаспадар”

Працоўны дэсант “Прыгажэй, школа”

V-VIII

Прышкольная тэрыторыя

Каласоўская І.У.

Акцыя “Працяні руку дапамогі”

V-VIII

Дапамога састарэлым і адзінокім людзям

Аляксеенка Г.С.

Акцыя “Мая піянерская праца табе, Айчына!”

I-VIII

Збор другаснай сыравіны

Савет піянерскай дружыны

Працоўны дэсант па ўборцы ўраджаю з прышкольнага агарода

VIII-XI

Модуль “Мая жыццёвая прастора”

Тыдзень спорту і здароўя.

I-XI

Стадыён, спартыўная зала

Сазон А.М.

Спартыўна-забаўляльная праграма “Прывітанне, школа!”.

I-XI

стадыён

Сазон А.М.

Дзень здароўя “Усе на старт!”

I-XI

стадыён

Сазон А.М.

Дэкада прафілактыкі суіцыдальных паводзін у падлеткаў.

Педагог псіхолаг

Вечар “Здорава-здарова”

VII-XI

Спартыўная зала

Сазон А.М.

Дзень сям’і

І-ХІ

Козел І.М.,

Зданоўская А.М.

Экскурсійная дзейнасць

Наведванне музеяў устаноў адукацыі, выстаў, экскурсіі з мэтай профарыентацыі

I-XI

КАСТРЫЧНІК

Модуль “Я - грамадзянін”

Дзень састарэлых людзей (віншаванне)

IX-XI

Козел І.М., Аляксеенка Г.С.

Тыдзень Маці.

I-XI

Класныя кіраўнікі

Агляд піянерскіх і акцябрацкіх куткоў

II-VIII

Аляксеенка Г.С.

Удзел у раённым конкурсе на лепшы лагатып эмблемы праекта “Ваўкавыск – горад  будучыні”

IX-XI

Аляксеенка Г.С.

Удзел у раённым фестывалі дзіцячай прэчы “Галасы надзеі”

V-VIII

Аляксеенка Г.С.

Выпуск школьнай газеты “Крынічка”

Прэс-цэнтр

Школьны этап раённага конкурсу «Акцябронак года - 2017»

Аляксеенка Г.С.

Модуль “Я - гаспадар”

Акцыя “Клопат”

V-VIII

VIII-XI

Выстава падзелак з садавіны і агародніны “Падарыла прырода нам цуды”

V-VIII

Фае 2 паверху

Карлюк С.М.

Віктарына “Па старонках Чырвонай кнігі”

I-IV

Кабінет ІІІ класа

Бойко С.В.

Акцыя “Мая піянерская праца табе, Айчына!”

I-VIII

Аляксеенка Г.С.

Модуль “Мая жыццёвая прастора”

Дзень здароўя

“Дружно, смело, с оптимизмом за здоровый образ жизни”

I-XI

Стадыён, спартыўная зала

Сазон Е.М.

Тыдзень прафілактыкі шкодных звычак

I-XI

Класныя кіраўнікі

Вечар адпачынку “Цяпло матуліных рук”

VII-XI

Актавая зала

Парфенчык Л.В.

Вечар “Усе фарбы восені”

VII-XI

Актавая зала

Леанард Г.А.

Акцыя “Місія - жыць!”

IX-XI

Класныя кіраўнікі

Забаўляльна-гульнёвая праграма “Пагаворым пра дружбу”

I-IV

Актавая зала

Аляксеенка Г.С.

Дзень суседзяў

VI-VIII

Спартыўная зала

Сазон А.М.

Экскурсійная дзейнасць

Наведванне музеяў устаноў адукацыі, выстаў, экскурсіі з мэтай профарыентацыі

I-XI

План на асеннія канікулы

Аперацыя “Абеліск”  

Рэйд “Падлетак”

Аперацыя “Другое жыццё паперы” (збор макулатуры)      

Валейбол  

Спаборніцтвы па шашках, шахматах.

Спартландыя     

Занятак з элементамі трэнінга “Сплочение коллектива”       

Дзелавая гульня “Грамадзянінам быць павінен”

Спаборніцтвы па міні-футболе      

Спаборніцтвы па настольным тэнісе         

Віктарына па казцы А.Талстога “Золотой ключик, или приключения Буратино”

Спаборніцтвы па футболе    

Інтэлектуальны конкурс “Умники и умницы”

Экскурсія 

Псіхалагічны трэнінг “Ребята, давайте жить дружно!”  

Акцыя «ВЕК без наркотыкаў» (раздача антынаркатычных лістовак на вуліцах вёскі)     

Выстава малюнкаў па прапагандзе здаровага ладу жыцця       

Завочная экскурсія “Свет лекавых раслін” (1-3 кл.)    

Піянербол          

I-XI

 I-XI

IХ-XI

IХ-XI

І-ІІІ

І-ІІІ

 VII

VII- VIII V- VIII

II-V

 V-IX

V

V-VII

IХ-XI

I-V

V-VII

ЛІСТАПАД

Модуль “Я - грамадзянін”

Віртуальнае падарожжа “Зямля бацькоў – жыцця крыніца”

I-IV

Кабінет І класа

Іжко Л.П.

Акцыя “Дні дабрыні”

IX-XI

Аляксеенка Г.С.

Фотаконкурс “Прыгажосць роднай прыроды”

V-VIII

Каласоўская І.У.

Акцыя “Міласэрнасць” (да Дня інвалідаў)

IV-XI

Саласцюк А.В.

Сустрэча з прадстаўнікамі Ваўкавыскага РАУС

Піянерскі збор “Яго імя носіць дружына”

V-VIII

Актавая зала

Аляксеенка Г.С.

Модуль “Я - гаспадар”

Акцыя “Мая піянерская праца табе, Айчына!”

I-VIII

Аляксеенка Г.С., класныя кіраўнікі

Аперацыя “Помнік”

V-VIII

Цімураўскі атрад

Конкурс прэзентацый “Слоўнік новых прафесій”

V-VIII

Кабінет V класа

Зданоўская А.М.

Поле цудаў “Прафесіі вакол нас”

I-IV

Кабінет ІІІ класа

Сазон Л.В.

Асенні баль “Восеньскія замалёўкі”

I-XI

Актавая зала

Модуль “Мая жыццёвая прастора

Вечар “Зрабі правільны выбар”

VII-XI

Дзень суседзяў

I-XI

Вечар “Шляхам дабрыні”

VII-XI

Месячнік прафілактыкі ВІЧ

I-XI

Спартыўнае свята “Разам – да здаровага ладу жыцця”

Сазон А.М.

Экскурсійная дзейнасць

Наведванне музеяў устаноў адукацыі, выстаў, экскурсіі з мэтай профарыентацыі

I-XI

СНЕЖАНЬ

Модуль “Я - грамадзянін”

Тыдзень прававых ведаў

II-XI

Саласцюк А.В.

Гульня-практыкум “Правы чалавека”

VII-XI

Выпуск школьнай газеты “Крынічка”

Прэс-цэнтр

Акцыя “Нашы дзеці”

V-XI

Саласцюк А.В.

Акцыя “Я - валанцёр”

IX-XI

Аляксеенка Г.С.

Раённы агляд-конкурс на лепшае афармленне піянерскага пакоя

Аляксеенка Г.С.

Модуль “Я - гаспадар”

Акцыя “Цуды на Раство”

I-XI

Класныя кіраўнікі

Акцыя “Мая піянерская праца табе, Айчына!”

I-VIII

Аляксеенка Г.С.

Завочная экскурсія “Прырода роднага краю”

I-IV

Працуе майстэрня дзеда Мароза

I-XI

Класныя кіраўнікі

Акцыя “Навагодні падарунак”

V-XI

Аперацыя “Кармушка”

I-VIII

Модуль “Мая жыццёвая прастора

Сусветны дзень прафілактыкі СНІДу

I-XI

Вечар адпачынку “Предупреждён, значит вооружён”

VII-XI

Дзень здароўя

“Каб расці нам моцнымі…”

I-XI

Забаўляльная шоў-праграма “Навагоднія казкі”

VII-XI

Экскурсійная дзейнасць

Наведванне музеяў устаноў адукацыі, выстаў, экскурсіі з мэтай профарыентацыі

План на зімовыя канікулы

Аперацыя “Абеліск”  

Рэйд “Падлетак”

Дзень гульні і цацкі         

Лабараторыя творчасци да Новага года

Навагоднія ранішнікі  

Спаборніцтвы па футболе    

Практычны занятак “Чайная цырымонія”       

Гульнёвая праграма “Разам весела крочыць”         

Конкурс малюнкаў “Зімовыя замалёўкі”          

Конкурс “Калядная паштоўка”          

Спаборніцтвы па валейболе 

Экскурсія

 Гульня “Пагуляем у роднае слова”    

Настольны тэніс         

Спаборніцтвы па шашках-шахматах

Гульнёвая праграма “Разам весела крочыць”

Калядныя пасядзелкі “Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались”         

Дзень здароўя. Спартыўнае свята “Играй и побеждай”          

ІІ

V-VIII

I-III

V-VII

I-II

VII

 VII-XI

VIII

V-VII

 V-VII         

V

 X

I-XI

СТУДЗЕНЬ

Модуль “Я - грамадзянін”

Конкурс фотакалажаў «У аб’ектыве Союза Моладзі”

IX-XI

Завочнае падарожжа “Запаведнымі сцяжынкамі беларускага краю”

V-VIII

Модуль “Я – гаспадар”

Аперацыя “Кніжкіна бальніца”

I-VIII

Экалагічная віктарына “Зіма ў лесе”

I-IV

Акцыя “Мая піянерская праца табе, Айчына!”

I-VIII

Тыдзень эканоміі і беражлівасці

I-XI

Дзень сельскага школьніка ў Ваўкавыскім раённым цэнтры турызму і краязнаўства дзяцей і моладзі

Модуль “Мая жыццёвая прастора”

Лыжныя гонкі “Прывітанне, зімушка-зіма”

I-XI

Конкурсная праграма “Вернісаж талентаў”

VII-XI

Конкурс скульптур са снегу

I-VIII

Гульня “Вясёлая перастрэлка”

VII-XI

Вечар адпачынку “Калядныя гісторыі”

VII-XI

Вечар адпачынку “У свеце прафесій”

VII-XI

Экскурсійная дзейнасць

Наведванне музеяў устаноў адукацыі, выстаў, экскурсіі з мэтай профарыентацыі

ЛЮТЫ

ЛЮТЫ

Модуль “Я - грамадзянін”

Акцыя “Алея памяці”

IX-XI

Піянерскі збор “Памяці юных герояў”

V-VIII

Дэкада “Непераможная і легендарная”

I-XI

Дзень памяці воінаў-афганцаў

I-XI

Школьны этап раённага конкурса “Лідар года”

IX-XI

Выстава плакатаў “Абаронца Рэспублікі Беларусь”

V-VIII

Конкурс малюнкаў “Дзеля міру на Зямлі”

I-IV

Модуль “Я – гаспадар

Акцыя “Мая піянерская праца табе, Айчына!”

I-VIII

Акцыя “Паштоўка абаронцам Айчыны”

I-IV

Рэйд “Падручнік”

IX-XI

Вусны журнал “Прафесіі ад А да Я”

I-IV

Модуль “Мая жыццёвая прастора”

Вечар сустрэчы выпускнікоў

VII-XI

Рыцарскі турнір

V-VIII

Спаборніцтвы “Вас выклікае спартландыя”

I-XI

Гульнёвая праграма “Масляніца”

VII-XI

Дыскатэка “Зімовыя перазвоны”

VII-XI

Дзень сельскага школьніка ў Ваўкавыскім раённым цэнтры тэхнічнай творчасці дзяцей і моладзі

Экскурсійная дзейнасць

Наведванне музеяў устаноў адукацыі, выстаў, экскурсіі з мэтай профарыентацыі

САКАВІК

Модуль “Я - грамадзянін”

Дзень Канстытуцыі.

I-XI

Свята “Мы – грамадзяне Рэспублікі Беларусь”

IX

1 сакавіка - сусветны Дзень барацьбы з наркотыкамі

I-XI

Акцыя “Місія – жыць!”

V-XI

Раённы конкурс “Лідэр - 2018”

IX-XI

Выпуск школьнай газеты “Крынічка”

Тыдзень дзіцячай і юнацкай кнігі

I-XI

Модуль “Я – гаспадар

Аперацыя “Птушкам наш клопат”

I-V

Круглы стол “Прафесіі майго рэгіёна”

V-VIII

Модуль “Мая жыццёвая прастора”

Вечар адпачынку “Літаратурная гасцёўня”

VII-XI

Вечар адпачынку“Я-грамадзянін Рэспублікі Беларусь”

VII-XI

Дзень здароўя “Спорт супраць наркотыкаў”

I-XI

Выстава фотакалажаў, малюнкаў “Маю маму кожны знае”

I-IV

Падарожжа “Звычаі беларусаў”

V-VIII

Свята “Святло матулінай усмешкі”

I-VIII

Вечар “У цэнтры ўвагі – ЗДАРОЎЕ”

VII-XI

Дыскатэка “Ура! Канікулы!”

VII-XI

Экскурсійная дзейнасць

Наведванне музеяў устаноў адукацыі, выстаў, экскурсіі з мэтай профарыентацыі

План на вясновыя канікулы

Падарожжа па бібліятэцы “Казачны горад Кнігаград”

I-IV

Творчая майстэрня “Прырода – дарадчык і сябар”

V-VIII

Аперацыя “Помнік”

IX-XI

Аляксеенка Г.С.

Пазнавальная гульня “Канікулы – час цудаў”

I-IV

Конкурс малюнкаў “Літаратурныя героі”

I-IV

Школа актыву піянерскай дружыны “Крыніца”

V-VIII

Аляксеенка Г.С.

Круглы стол “Мараль і закон”

V-VII

Прагляд дзіцячых кінафільмаў

I-IV

Выстава-агляд літаратуры “Падарожжа ў свет даведачнай літаратуры”

VIII-XI

Макарэвіч І.А.

Экскурсія у музей ім.Баграціёна

Бенефіс аднаго чытача “Ёсць такі чытач”

I-IV

Паход на прыроду “Прадвеснікі вясны”

V-VII

Экскурсія “Гукі і фарбы вясны”

I-IV

Літаратурная гадзіна “Родны край у вершах і прозе”

V-VIII

Спартыўныя гульні

IX-XI

Закрыццё Тыдня дзіцячай кнігі

V-XI

Макарэвіч І.А.

Працоўны дэсант

V-XI

Вечар гумару “Ад усмешкі да ўсмешкі”

VII-XI

КРАСАВІК

\

Модуль “Я - грамадзянін”

Дзень яднання народаў Беларусі і Расіі

I-XI

Класныя кіраўнікі

Справаздачна-выбарны

збор «Піянерыя падводзіць вынікі»

V-VIII

Аляксеенка Г.С.

Конкурс на лепшае піянерскае віншаванне з Перамогай “Ветэранам…”

II-VII

Агляд-конкурс на лепшую акцябрацкую групу

II-IV

Аляксеенка Г.С.

Мітынг “Чарнобыль – мой смутак і боль”

IX-XI

Модуль “Я – гаспадар

Аперацыя «Помнік»

V-VIII

Тыдзень экалогіі

I-XI

Удзел у раённай працоўнай акцыі  «Чысты горад»

IX-XI

Працоўны дэсант “Школьны двор”

I-XI

Акцыя “Дзень зямлі”

Конкурс-гульня “Знаўцы прыроды”

I-IV

Экалагічная віктарына “Расліны і жывёлы нашага краю”

V-VIII

Модуль “Мая жыццёвая прастора”

Вечар гумару

VII-XI

Вечар адпачынку “Мы выбіраем – нас выбіраюць”

VII-XI

Тыдзень фізкультурыі і здаровага ладу жыцця

I-XI

Спартыўнае свята “Школьныя алімпійскія гульні”

I-XI

Выстава творчых работ “Велікодны сувенір”

I-VIII

Конкурсная праграма “Адважныя, спрытныя, умелыя”

VII-XI

Вечар “Што я ведаю аб спорце”

VII-XI

Экскурсійная дзейнасць

Наведванне музеяў устаноў адукацыі, выстаў, экскурсіі з мэтай профарыентацыі

МАЙ

VFQ

Модуль “Я - грамадзянін”

Тыдзень славы

I-XI

Конкурс інсцэніраванай патрыятычнай песні

V-XI

Акцыя “Дзякуй за Перамогу”

I-XI

Мітынг “Ніхто не забыты – нішто не забыта”

I-XI

Аляксеенка Г.С.

Вахта памяці

IX-XI

Дзень дзяржаўнай сімволікі

I-XI

Раённы конкурс “Лепшая моладзевая ініцыятыва”

IX-XI

Аляксеенка Г.С.

VII раённы злёт валанцёрскіх атрадаў «Наша будучыня пачынаецца сёння»

IX-XI

Аляксеенка Г.С.

Агляд-конкурс на лепшы піянерскі атрад

V-VIII

Аляксеенка Г.С.

Свята піянерскага сяброўства

I-VIII

Аляксеенка Г.С.

Модуль “Я – гаспадар

Акцыя «Наша піянерская праца табе, Айчына!»

I-VIII

Экалагічны дэсант

V-VIII

Аперацыя “Помнік”

IX-XI

Тыдзень турызму і краязнаўства

I-XI

Модуль “Мая жыццёвая прастора”

Спартыўна-патрыятычная гульня «Зарнічка 2018»

I-IV

Школьны турыстычны злёт

V-XI

Азбука бяспекі “Насустрач лету”

I-IV

Вечар адпачынку “Цікавыя сустрэчы”

VII-XI

Свята апошняга званка

I-XI

Вечар адпачынку “Твой выбар”

VII-XI

Вечар “Школьныя годы цудоўныя”

VII-XI

Экскурсійная дзейнасць

Наведванне музеяў устаноў адукацыі, выстаў, экскурсіі з мэтай профарыентацыі

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.